Klublarımızın Avroliqadakı potensial rəqibləri müəyyənləşdi

Klublarımızın Avroliqadakı potensial rəqibləri müəyyənləşdi

Azərbaycanı Avropa Liqasında təmsil edəcək klubarımızın I təsnifat mərhələsindəki potensial rəqibləri məlum olub. 
 
Sport7.az xəbər verir ki, səpələnməmişlər səbətində yer alan "Sumqayıt”ın ilk mərhələdəki rəqibi "Universitatya Krayova” (Rumıniya), "Şkendiya” (Şimali Makedoniya), "Baçka Topola” (Serbiya) və "Kayrat” (Qazaxıstan) klublarından biri olacaq.
 
"Neftçi" ilə "Keşlə" isə Şimali Makedoniya təmsilçisi "Şkupi”, Albaniyanın "Laçi” və Gürcüstanın "Dinamo” (Batumi) klublarından biri ilə qarşılaşacaq.
 
Püşkatma mərasimi bu gün saat 14:00-da keçiriləcək. I təsnifat mərhələsinin oyunları avqustun 27-də keçiriləcək.
 
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər

"Neftçi” (AZƏRBAYCAN) 
"Keşlə” (AZƏRBAYCAN)
APOEL (Kipr)
"Partizan" (Serbiya)
"Styaua" (Rumıniya)
"Maribor" (Sloveniya)
"Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)
"Rusenborq” (Norveç)
"Apollon” (Kipr) 
"Fehervar” (Macarıstan) 
"Şkendiya” (Şimali Makedoniya)
TNS (Uels) 
"Dinamo” (Minsk, Belarus) 
"Lex" (Polşa)
"Aberdin" (Şotlandiya)
"Zrinski” (Bosniya və Herseqovina)
"Alaşkert" (Ermənistan)
"Kayrat” (Qazaxıstan) 
"Jalgiris” (Vilnüs, Litva) 
"Orxus” (Danimarka)
"Motervell” (Şotlandiya) 
"Kukesi" (Albaniya)
"Vaduts” (Lixtenşteyn) 
"Valletta” (Malta)
"Ventspils” (Latviya)
"Olimpiya" (Sloveniya)
"Linkoln” (Cəbəllütariq) - "Priştina” (Kosovo) cütünün qalibi
"Santa Koloma” (Andorra) - "İskra” (Monteneqro) cütünün qalibi
"Cent Cozefs” (Cəbəllütariq - B-36 (Farer adaları) cütünün qalibi
"Topola” (Serbiya) 
"Universitatya” (Rumıniya)
"Servett” (İsveçrə)
"Nomme Kalyu” (Estoniya) 
"Şaxtyor” (Belarus)
"Malmö” (İsveç)
"Hammarbü” (İsveç) 
"Hafnarfyordur” (İslandiya) 
"Bodo Qlimt" (Norveç)
"Riterlay” (Litva) 
"Proqress” (Lüksemburq)
MOİK (Bolqarıstan)
"Sutyeska" (Monteneqro)
"Honved” (Macarıstan) 
"Makkabi” (Hayfa, İsrail)
"Beytar" (İsrail)
"Ordabası” (Qazaxıstan) 
"Şemrok Rovers” (İrlandiya)

Səpələnməmişlər

"Sumqayıt” (AZƏRBAYCAN)
"Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan)
"Slaviya" (Bolqarıstan)
"Botoşani" (Rumıniya)
"Pyast" (Polşa)
"Levadiya” (Estoniya)
"Krakoviya” (Polşa)
"Hibernians” (Malta) 
"Dunayska" (Slovakiya)
"Rujomberok" (Slovakiya)
"Jilina" (Slovakiya)
"Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina)
"Laçi" (Albaniya)
"Mura" (Sloveniya)
"Puşkaş Akademi” (Macarıstan)
"Saburtalo” (Gürcüstan) 
"Şkupi” (Şimali Makedoniya)
"Petrokub” (Moldova) 
"Union” (Lüksemburq) 
"Differdanj” (Lüksemburq) 
"Jalgiris” (Kauno, Litva)
RFS (Latviya) 
"Valmiera” (Latviya)
"Noa" (Ermənistan)
"Teuta” (Şimali Makedoniya)
"Şirak" (Ermənistan)
"Renova” (Şimali Makedoniya)
"Borats” (Bosniya və Herseqovina)
"Sfantul” (Moldova) 
"Dinamo-Avto” (Moldova)
"Bohemians” (İrlandiya)
"Derri” (İrlandiya) 
"İnter” (Finlandiya) 
"İlves” (Finlandiya) 
"Honka” (Finlandiya) 
"Breydablik” (İslandiya) 
"Bala Taun” (Uels) 
"Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) 
"Lokomotivi” (Gürcüstan) 
"Sirens” (Malta) 
"Vikinqur” (İslandiya)
"Payde” (Estoniya)
"Tre Penne” (San-Marino) - "Qjilani” (Kosovo) cütünün qalibi
"Enqordan” (Andorra)/"Zeta” - (Monteneqro) cütünün qalibi
"Qlentoran” (Şimali İrlandiya) - "Torshavn” (Farer adaları) cütünün qalibi 
"Kolreyn” (Şimali İrlandiya) - "La Fiorita” (San-Marino) cütünün qalibi
"Runavik” (Farer adaları) - "Barri Taun” (Uels) cütünün qalibi
 
Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR