Avropa Liqasında gecənin nəticələri - YENİLƏNİB

Avropa Liqasında gecənin nəticələri - YENİLƏNİB
Avropa Liqasında bu gün 2-ci turun görüşləri keçiriləcək. 

Sport7.az xəbər verir ki, günün ilk matçı isə Qazaxıstanda "Astana" ilə Çexiya "Slaviya"sı arasında olacaq. 

UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, ikinci tur

28 sentyabr

A qrupu

"Astana” (Qazaxıstan) - "Slaviya” (Çexiya) - 1:1
Qollar: 
Nqadeu-Nqadjui, 18 (0:1), Tomasov, 42 (1:1)

"Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - "Vilyareal” (İspaniya) - 0:0

1.

Vilyarreal

2

1

1

0

3:1

4

2.

Slavia Praqa

2

1

1

0

2:1

4

3.

Makkabi

2

0

1

1

0:1

1

4.

FC Astana

2

0

1

1

2:4

1



G qrupu

"Luqano” (İsveçrə) - "Styaua” (Rumıniya) - 1:2
Qollar: 
Bottani, 14 (1:0), Budesku, 58 (1:1), Morais, 6 (1:2)

"Viktoriya Plzen” (Çexiya) - "Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) - 3:1
Qollar:
 Petrzela, 29 (1:0), Nvakaeme, 69 (1:1), Kopiç, 76 (2:1), Bakos, 89 (3:1)

1.

Styaua

2

2

0

0

5:1

6

2.

Viktoriya

2

1

0

1

3:4

3

3.

Hapoel

2

1

0

1

3:4

3

4.

Lugano

2

0

0

2

2:4

0

 


H qrupu

 BATE (Belarus) - "Arsenal” (İngiltərə) - 2:4
Qollar: 
Uolkott, 9 (0:1), 22 (0:2), Holdinq, 25 (0:3), İvaniç, 28 (1:3), Jiru, 49-pen (1:4), Qordeiçuk, 67 (2:4)

"Köln” (Almaniya) - "Srvena Zvezda” (Serbiya) - 0:1
Qollar: 
Boakye, 30

1.

Arsenal

2

2

0

0

7:3

6

2.

Srvena Zvezda

2

1

1

0

2:1

4

3.

BATE

2

0

1

1

3:5

1

4.

Köln

2

0

0

2

1:4

0














İ qrupu

"Konyaspor” (Türkiyə) - "Gimarayş” (Portuqaliya) - 2:1
Qollar: 
Araz, 24 (1:0), Miloşeviç, 48 (2:0), Hurtado, 74 (2:1)

"Zalsburq” (Avstriya) - "Marsel” (Fransa) - 1:0
Qollar: 
Dabbur, 73

1.

Salzburg

2

1

1

0

2:1

4

2.

Marsel

2

1

0

1

1:1

3

3.

Konyaspor

2

1

0

1

2:2

3

4.

Gimaraynş

2

0

1

1

2:3

1

 

 
J qrupu

"Atletik” (İspaniya) - "Zorya” (Ukrayna) - 0:1
  Qollar: 
Xaratin, 26

 "Ostersund” (İsveç) - "Herta” (Almaniya) - 1:0
Qollar: 
Nouri, 23-pen

1.

Ostersunds

2

2

0

0

3:0

6

2.

Zorya

2

1

0

1

1:2

3

3.

Herta Berlin

2

0

1

1

0:1

1

4.

Atletik Bilbao

2

0

1

1

0:1

1



K qrupu

"Latsio” (İtaliya) - "Zulte-Varegem” (Belçika) - 2:0
Qollar: 
Kaysedo, 18, İmmobile, 90

"Nitsa” (Fransa) - "Vitess” (Hollandiya) - 3:0
Qollar: 
Plea, 16, 81; Sent-Maksimin, 45

1.

Nitsa

2

2

0

0

8:1

6

2.

Latsio

2

2

0

0

5:2

6

3.

Vitesse

2

0

0

2

2:6

0

4.

Varegem

2

0

0

2

1:7

0

 

 L qrupu

"Rosenborq” (Norveç) - "Vardar” (Makedoniya) - 3:1
Qollar
:Bentner, 25-pen (1:0), Konradsen, 56 (2:0), Hedenstad, 68 (3:0), Xuan Felipe, 90+1 (3:1)

"Zenit” (Rusiya) - "Real Sosyeyad” (İspaniya) - 3:1
 Qollar:
Riqoni, 5 (1:0), Kokorin, 23 (2:0), Llorente,41 (2:1), Kokorin, 60 (3:1)

1.

Zenit

2

2

0

0

8:1

6

2.

Real Sosyedad

2

1

0

1

5:3

3

3.

Rusenborq

2

1

0

1

3:5

3

4.

Vardar

2

0

0

2

1:8

0



B qrupu

"Partizan” (Serbiya) - "Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 2:3
Qollar:
 Ozeqoviç, 34 (1:0), Tavamba, 42 (2:0), Moraes, 54 (2:1),  Buyalski, 68 (2:2), Moraes, 84 (2:3)

"Skenderbeu” (Albaniya) - "Yonq Boyz” (İsveçrə) - 1:1
Qollar:
 Sove, 65 - Assale, 72

1.

Dinamo K.

2

2

0

0

6:3

6

2.

Yanq Boyz

2

0

2

0

2:2

2

3.

Partizan

2

0

1

1

3:4

1

4.

Skenderbeu

2

0

1

1

2:4

1

 

 C qrupu

"Braqa” (Portuqaliya) - "Başakşehir” (Türkiyə) - 2:1
Qollar: 
Hassan, 26 (1:0),  Əmrə, 28 (1:1), Franserxio, 89 (2:1)

"Ludoqorets” (Bolqarıstan) - "Hoffenhaym” (Almaniya) - 2:1
Qollar:
 Kaderabek, 2 (0:1), Dyakov, 46, (1:1), Lukoki, 72 (2:1)

1.

Braqa

2

2

0

0

4:2

6

2.

Ludoqorets

2

1

1

0

2:1

4

3.

Baakşşehir

2

0

1

1

1:2

1

4.

Hoffenhaym

2

0

0

2

2:4

0

 

 

D qrupu

"Milan” (İtaliya) - "Riyeka” (Xorvatiya) - 3:2
Qollar: 
Silva, 15 (1:0),  Musakkio, 53 (2:0), Akosti, 84 (2:1), Elez, 90 (2:2), Kutrone, 90 (3:2)

AEK (Yunanıstan) - "Austria” (Avstriya) - 2:2
Qollar: 
Livaya, 28 (1:0), Monşeyn, 43 (1:1), Tayuri, 49 (1:2), Livaya, 90 (2:2)

1.

 Milan

2

2

0

0

8:3

6

2.

AEK

2

1

1

0

4:3

4

3.

Austria

2

0

1

1

3:7

1

4.

Rijeka

2

0

0

2

3:5

0

 

 
E qrupu

"Everton” (İngiltərə) - "Apollon” (Kipr) - 2:2
Qollar: 
Adrian, 13 (0:1), Runi, 21 (1:1), Vlasiç, 66 (2:1), Yuste, 88 (2:2)

"Lion” (Fransa) - "Atalanta” (İtaliya) - 1:1
Qollar: 
Traore, 45 (1:0) Qomes, 57 (1:1)

1.

Atalanta

2

1

1

0

4:1

4

2.

Lion

2

0

2

0

2:2

2

3.

Apollon

2

0

2

0

3:3

2

4.

Everton

2

0

1

1

2:5

1



F qrupu

"Lokomotiv” (Rusiya) - "Zlin” (Çexiya) - 3:0
Qollar: 
Fernandes, 2 (pen.), 6, 17

"Şerif” (Moldova) - "Kopenhagen” (Danimarka) - 0:0

1.

Lokomotiv Moskva

2

1

1

0

3:0

4

2.

Kopenhagen

2

0

2

0

0:0

2

3.

Şeriff Tiraspol

2

0

2

0

0:0

2

4.

Zlin

2

0

1

1

0:3

1



Sport7.az

Xəbər lenti