Avroliqanın qrup mərhələsində ilk tura yekun vuruldu

Avroliqanın qrup mərhələsində ilk tura yekun vuruldu

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində ilk turun oyunları keçirilib.

Sport7.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ" İsraildə "Makkabi"nin (Təl-Əviv) qonağı olub. Qarşılaşma meydan sahiblərinin qələbəsi ilə yekunlaşıb. I qrupunun digər matçında "Vilyarreal" İspaniyada qardaş ölkə təmsilçisi "Sivasspor"u qəbul edib. Görüşdə meydan sahibləri 3 xala sevinib.

Avropa Liqası, 1rup mərhələsi, 1-ci tur

22 oktyabr

A qrupu
 
20:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Roma" (İtaliya) - 1:2
20:55. MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya) - 0:2

"Roma" - 3, ÇFR - 3, "Yanq Boyz" - 0, MOİK - 0

B qrupu
 
20:55. "Dandolk" (İrlandiya) - "Molde" (Norveç) - 1:2
20:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Arsenal" (İngiltərə) - 1:2

Molde - 3, "Arsenal" - 3, "Dandolk" - 0, "Rapid" - 0

C qrupu
 
20:55. "Bayer" (Leverkuzen Almaniya) - "Nitsa" (Fransa) - 6:2
20:55. "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail) - "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - 3:1

"Bayer" - 3, "Hapoel" - 3, "Nitsa" - 0, "Slaviya" - 0

D qrupu
 
20:55. "Standard" (Lyej, Belçika) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 0:2
20:55. "Lex" (Polşa) - "Benfika" (Portuqaliya) - 2:4

"Reyncers" - 3, "Benfika" - 3, "Standard" - 0, "Lex" - 0

E qrupu
 
20:55. PSV (Niderland) - "Qranada" (İspaniya) - 1:2
20:55. PAOK (Yunanıstan) - "Omoniya" (Kipr) - 1:1

"Qranada" - 3, PAOK - 1, "Omoniya" -1

F qrupu
 
20:55. "Napoli" (İtaliya) – "AZ” (Alkmaar, Niderland) - 0:1
20:55. "Riyeka" (Xotvatiya) - "Real Sosyedad" (İspaniya) - 0:1

"AZ" - 3 xal, "Real Sosyedad" - 3, "Napoli" - 0, "Riyeka" - 0.

G qrupu
 
23:00. "Braqa" (Portuqaliya) - AEK (Afina, Yunanıstan) - 3:0
23:00. "Lester" (İngiltərə) - "Zarya" (Ukrayna) - 3:0

"Braqa" - 3, "Lester" - 3, "Zarya" - 0, AEK - 0

H qrupu
 
23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Milan" (İtaliya) - 1:3
23:00. "Sparta" (Praqa, Çexiya) - "Lill" (Fransa) - 1:4

"Milan" - 3, "Lill" - 3, "Sparta" - 0, "Seltik" - 0

I qrupu
 
23:00. "Vilyarreal" (İspaniya) - "Sivasspor" (Türkiyə) - 5:3
23:00. "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - 1:0

"Vilyarreal" - 3, "Makkabi" - 3, "Qarabağ" - 0, "Sivasspor" - 0

J qrupu
 
23:00. "Tottenhem" (İngiltərə) - LASK (Avstriya) - 3:0
23:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Antverpen" (Belçika) - 1:2

"Tottenhem" - 3, "Antverpen" - 3, LASK - 0, "Lüdoqorets" - 0

K qrupu
 
23:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Feyenoord" (Niderland) - 0:0
23:00. "Volfsberq" (Avstriya) – MOİK (Moskva, Rusiya) - 1:1

"Dinamo" - 1, "Feyenoord" - 1, "Volfsberq" - 1, MOİK - 1

L qrupu
 
23:00. "Hoffenhaym" (Almaniya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 2:0
23:00. "Slovan" (Liberets, Çexiya) - "Gent" (Belçika) - 1:0

"Hoffenhaym" - 3, "Slovan" - 3, Gent - 0, "Srvena Zvezda" - 0
 
Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR