Avroliqada bol qollu gecə - YENİLƏNİB

Avroliqada bol qollu gecə - YENİLƏNİB
Bu gün Avroliqanın qrup mərhələsində 4-cü turun oyunları keçiriləcək.

Sport7.az xəbər verir ki, Azərbaycanın turnirdəki yeganə təmsilçisi "Qarabağ” Ukraynada "Vorskla” ilə üz-üzə gələcək.
 
Ağdam təmsilçisinin E qrupundakı rəqibi İngiltərə "Arsenal”ı Portuqaliya təmsilçisi "Sportinq”i qəbul edəcək.

Avroliqa, qrup mərhələsi, 4-cü tur
 
8 noyabr

A qrupu

00:00. "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) - "Sürix" (İsveçrə) 1:0
(Jedvaj, 60) 
 
00:00. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - AEK (Larnaka, Kipr) 0:0

"Sürix" - 9, "Bayer" - 6, AEK - 1, "Lüdoqorets" - 1.

B qrupu

00:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Leyptsiq" (Almaniya) 2:1
(Tiemey, 11, Auqustin, 78, Eduard, 79)
 
00:00. "Rusenborq"(Norveç) - "Zaltsburq" (Avstriya) 2:5
(Minamino, 5, 19, 45, Qulbrandsen, 37, Adeqbenro, 52, Hovland, 57-öz qapısına, Yensen, 61) 


"Zaltsburq" - 9, "Leyptsiq" - 6, "Seltik" - 3, "Rusenborq" - 0.

C qrupu

00:00. "Slaviya" (Praqa, Çexiya) - "Kopenhagen" (Danimarka) 0:0 

00:00. "Bordo" (Fransa) - "Zenit" (Rusiya) 1:1
(Kamano, 35-p., Zabalotni, 72) 

"Zenit" - 7, "Slaviya" - 6, "Kopenhagen" - 4, "Bordo" - 0

D qrupu

19:50. "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Anderlext" (Belçika) 2:0
(Valbuena, 74, Frey, 71) 

00:00. "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Spartak" (Trnava, Slovakiya) 3:1
(Qoyak, 22, Kadleç, 36-öz qapısına, Çanturişvili, 63, Orsiç, 80)

"Dinamo" - 9, "Fənərbağça" - 4, "Spartak" - 3, "Anderlext" - 1.

E qrupu

00:00. "Vorskla" (Poltava, Ukrayna) - "Qarabağ" (Azərbaycan) 0:1
(Araz Abdullayev, 13-p.) 

00:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Sportinq" (Lissabon, Portuqaliya) 0:0

"Arsenal" - 9, "Sportinq" - 6, "Vorskla" - 3, "Qarabağ" - 0.

F qrupu

00:00. "Betis" (İspaniya) - "Milan" (İtaliya) 1:1
(Lo Selso, 12, Suso, 62) 

00:00. "Olimpiakos" (Yunanıstan) - "Düdelanj" (Lüksemburq) 5:1
(Torosids, 6, Fortounis, 15, 36 Kristodoulopoulos, 26, Sinani, 69, Koka, 70) 

"Betis" - 7, "Milan" - 6, "Olimpiakos" - 4, "Düdelanj" - 0.

G qrupu

21:55. "Spartak" (Moskva, Rusiya) - "Reyncers" (Şotlandiya) 4:3
(Yeremenko, 5-öz qapısına, Malqareyo, 22, Kandeyas, 27, Qoldson, 35-öz qapısına, Middleton, 41, Adriano, 58, Hanni, 59 ) 

21:55. "Rapid" (Vyana, Avstriya) - "Vilyarreal" (İspaniya) 0:0

"Reyncers" - 5, "Vilyarreal" - 5, "Rapid" - 3, "Spartak" - 2.

H qrupu

21:55. "Apollon" (Kipr) - "Ayntraxt" (Almaniya) 2:3
(Yoviç, 17, Haller, 55, Qaçinoviç, 58, Joze Zelaya, 71, 90-p) 

21:55. "Latsio" (İtaliya) - "Marsel" (Fransa) 2:1
(Parolo, 45, Korrea, 55, Tauvin, 60) 

"Ayntraxt" - 9, "Latsio" - 6, "Apollon" - 1, "Marsel" - 1.

I qrupu

00:00. "Genk" (Belçika) - "Beşiktaş" (Türkiyə) 1:1
(Quarejma, 16, Berge, 87) 

00:00. "Malmö" (İsveç) - "Sarpsporq" (Norveç) 1:1
(Mortensen, 63, Antonson, 67)

"Genk" - 6, "Malmö" - 4, "Sarpsporq" - 4, "Beşiktaş" – 3

J qrupu

00:00. "Akhisarspor" (Türkiyə) - "Sevilya" (İspaniya) 2:3
(Nolito, 12, Muriel, 38, Manu, 52, Ayık, 78, Baneqa, 87-p.) 

00:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Standard" (Lyej, Belçika) 2:1
(Karsela-Qonzales, 19, Süleymanov, 79, Vanderson, 82) 

"Krasnodar" - 6, "Standard" - 6, "Sevilya" - 6, "Akhisarspor" - 0.

K qrupu

19:50. "Astana" (Qazaxıstan) - "Yablonets" (Çexiya) 2:1
(Pedro Enrike, 18, Mayevski, 40-öz qapısına, Postnikov, 88) 

00:00. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Renn" (Fransa) 3:1
(Verbiç, 13, Mikolenko, 68, Şaparenko, 72, Cordan, 89) 

"Astana" - 5, "Dinamo" - 5, "Renn" - 3, "Yablonets" – 2

L qrupu

00:00. BATE (Belarus) - "Çelsi" (İngiltərə) 0:1
(Jiru, 52) 

00:00. "Videoton" (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan) 1:0
(Milanov, 50) 


"Çelsi" - 9. BATE - 3, PAOK - 3, "Videoton" - 3.
 
Sport7.az

Xəbər lenti