"Arsenal" və MY uduzdu, "Roma" qələbə qazandı

Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 5-ci turuna yekun vurulub.


Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

5-ci tur

A qrupu

"Sevilya" (İspaniya) - "Qarabağ" (Azərbaycan) - 2:0

"Düdelanj" (Lüksemburq) - APOEL (Kipr) - 0:2

Turnir cədvəli: 1. "Sevilya" (15), 2. APOEL (7), 3. "Qarabağ" (4), 4. "Düdelanj" (3).


B qrupu

"Malmö" (İsveç) - "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - 4:3

"Luqano" (İsveçrə) - "Kopenhagen" (Danimarka) - 0:1

Turnir cədvəli: 1. "Kopenhagen" (9), 2. "Malmö" (8), 3. "Dinamo" (6), 4. "Luqano" (2).


C qrupu

"Krasnodar" (Rusiya) - "Bazel" (İsveçrə) - 1:0

"Trabzonspor" (Türkiyə) - "Xetafe" (İspaniya) - 0:1

Turnir cədvəli: 1. "Bazel" (10), 2. "Xetafe" (9), 3. "Krasnodar" (9), 4. "Trabzonspor" (1).


D qrupu

"Sportinq" (Portuqaliya) - PSV (Niderland) - 4:0

"Rusenborq" (Norveç) - LASK (Avstriya - 1:2

Turnir cədvəli: 1. "Sportinq" (12), 2. LASK (10), 3. PSV (7), 4. "Rusenborq" (0).


E qrupu

"Latsio" (İtaliya) - ÇFR (Rumıniya) - 1:0

"Seltik" (Şotlandiya) - "Renn" (Fransa) - 3:1

Turnir cədvəli: 1. "Seltik" (13), 2. ÇFR (9), 3. "Latsio" (6), 4. "Renn" (1).


F qrupu

"Vitoriya" (Qimaraeş, Portuqaliya) - "Standard" (Belçika) - 1:1

"Arsenal" (İngiltərə) - "Ayntraxt" (Frankfurt, Almaniya) - 1:2

Turnir cədvəli: 1. "Arsenal" (10), 2. "Ayntraxt" (9), 3. "Standard" (7), 4. "Vitoriya" (2).


G qrupu

"Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Portu" (Portuqaliya) - 1:2

"Feyenoord" (Niderland) - "Reyncers" (Şotlandiya) - 2:2

Turnir cədvəli: 1. "Reyncers" (8), 2. "Portu" (7), 3. "Yanq Boyz" (7), 4. "Feyenoord" (5).


H qrupu

TSSKA (Moskva, Rusiya) - "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - 1:1

"Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Espanyol" (İspaniya) - 2:2

Turnir cədvəli: 1. "Espanyol" (11), 2. "Ludoqorets" (7), 3. "Ferentsvaroş" (6), 4. TSSKA (2).


I qrupu

"Sent-Etyen" (Fransa) - "Qent" (Belçika) - 0:0
 
"Aleksandriya" (Ukrayna) - "Volfsburq" (Almaniya) - 0:1

Turnir cədvəli: 1. "Qent" (9), 2. "Volfsburq" (8), 3. "Sent-Etyen" (4), 4. "Aleksandriya" (3).


J qrupu

"Başakşəhər" (Türkiyə) - "Roma" (İtaliya) - 0:3

"Volfsberq" (Avstriya) - "Borussiya" (Mönhenqladbah, Almaniya) - 0:1

Turnir cədvəli: 1. "Borussiya" (8), 2. "Roma" (8), 3. "Başakşəhər" (7), 4. "Volfsberq" (4).


K qrupu

"Beşiktaş" (Türkiyə) - "Slovan" (Slovakiya) - 2:1
 
"Braqa" (Portuqaliya) - "Vulverhempton" (İngiltərə) - 3:3

Turnir cədvəli: 1. "Braqa" (11), 2. "Vulverhempton" (10), 3. "Slovan" (4), 4. "Beşiktaş" (3).


L qrupu

"Astana" (Qazaxıstan) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə) - 2:1

AZ (Niderland) - "Partizan" (Serbiya) - 2:2

Turnir cədvəli: 1. "Mançester Yunayted" (10), 2. AZ (9), 3. "Partizan" (5), 4. "Astana" (3).
 

Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR