Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı

Avropa Liqasında qrup mərhələsi başa çatdı

UEFA Avropa Liqasında qrup mərhələsinə yekun vurulub.

Nəticələrə əsasən, "Sevilya", APOEL, "Malmö", "Kopenhaqen", "Bazel", "Xetafe", LASK, "Sportinq", "Seltik", ÇFR, "Arsenal", "Ayntraxt", "Portu", "Reyncers", "Espanyol", "Ludoqorets", "Qent", "Volfsburq", "Başakşəhər", "Roma", "Braqa", "Vulverhempton", "Mançester Yunayted" və AZ klubları 1/16 finala vəsiqə qazanıblar.


UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi

6-cı tur

A qrupu

"Qarabağ" (Azərbaycan) – "Düdelanj" (Lüksemburq) - 1:1

APOEL (Kipr) – "Sevilya" (İspaniya) - 1:0

Turnir cədvəli: 1. "Sevilya" (15), 2. APOEL (10), 3. "Qarabağ" (5), 4. "Düdelanj" (4).


B qrupu

"Kopenhaqen" (Danimarka) – "Malmö" (İsveç) - 0:1

"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) – "Luqano" (İsveçrə) - 1:1

Turnir cədvəli: 1. "Malmö" (11), 2. Kopenhaqen" (9), 3. "Dinamo" (7), 4. "Luqano" (3).


C qrupu

"Bazel" (İsveçrə) – "Trabzonspor" (Türkiyə) - 2:0

"Xetafe" (İspaniya) – "Krasnodar" (Rusiya) - 3:0

Turnir cədvəli: 1. "Bazel" (13), 2. "Xetafe" (12), 3. "Krasnodar" (9), 4. "Trabzonspor" (1).


D qrupu

LASK (Avstriya) – "Sportinq" (Portuqaliya) - 3:0

PSV (Niderland) – "Rusenborq" (Norveç) - 1:1

Turnir cədvəli: 1. LASK (13), 2. "Sportinq" (12), 3. PSV (8), 4. "Rusenborq" (1).


E qrupu

ÇFR (Rumıniya) – "Seltik" (Şotlandiya) - 2:0

"Renn" (Fransa) – "Latsio" (İtaliya) - 2:0

Turnir cədvəli: 1. "Seltik" (13), 2. ÇFR (12), 3. "Latsio" (6), 4. "Renn" (4).


F qrupu

"Standard" (Belçika) – "Arsenal" (İngiltərə) - 2:2

"Ayntraxt" (Almaniya) – "Vitoriya" (Portuqaliya) - 2:3

Turnir cədvəli: 1. "Arsenal" (11), 2. "Ayntraxt" (9), 3. "Standard" (7), 4. "Vitoriya" (5). 


G qrupu

"Reyncers" (Şotlandiya) – "Yanq Boyz" (İsveçrə) - 1:1

"Portu" (Portuqaliya) – "Feyenoord" (Niderland) - 3:2

Turnir cədvəli: 1. "Portu" (10), 2. "Reyncers" (9), 3. "Yanq Boyz" (8), 4. "Feyenoord" (5).


H qrupu

"Espanyol" (İspaniya) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 0:1

"Ludoqorets" (Bolqarıstan) – "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - 1:1

Turnir cədvəli: 1. "Espanyol" (11), 2. "Ludoqorets" (8), 3. "Ferentsvaroş" (7), 4. SSKA (5).

 
I qrupu

"Volfsburq" (Almaniya) – "Sent-Etyen" (Fransa) - 1:0

"Qent" (Belçika) – "Aleksandriya" (Ukrayna) - 2:1

Turnir cədvəli: 1. "Qent" (12), 2. "Volfsburq" (11), 3. "Sent-Etyen" (4), 4. "Aleksandriya" (3).


J qrupu

"Borussiya" (Mönhenqladbah, Almaniya) – "Başakşəhər" (Türkiyə) - 1:2

"Roma" (İtaliya) – "Volfsberq" (Avstriya) - 2:2

Turnir cədvəli: 1. "Başakşəhər" (10), 2. "Roma" (9), 3. Borussiya" (8), 4. "Volfsberq" (5).


K qrupu

"Slovan" (Slovakiya) - "Braqa" (Portuqaliya) - 2:4

"Vulverhempton" (İngiltərə) - "Beşiktaş" (Türkiyə) - 4:0

Turnir cədvəli: 1. "Braqa" (14), 2. "Vulverhempton" (13), 3. "Slovan" (4), 4. "Beşiktaş" (3).


L qrupu

"Mançester Yunayted" (İngiltərə) – AZ (Alkmar, Niderland) - 4:0

"Partizan" (Serbiya) – "Astana" (Qazaxıstan) - 4:1

Turnir cədvəli: 1. "Mançester Yunayted" (13), 2. AZ (9), 3. "Partizan" (8), 4. "Astana" (3).


Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR