Deyvis Kubokunda bütün 1/4 finalçılar müəyyənləşdi

Deyvis Kubokunda bütün 1/4 finalçılar müəyyənləşdi

Madriddə keçirilən Deyvis Kubokunda mübarizə davam edir.

Turnirin qrup mərhələsinə yekun vurulub. Nəticələrə əsasən Serbiya, İspaniya, Rusiya, Almaniya, Argentina, Avstraliya, Böyük Britaniya və Kanada yığmaları 1/4 finala yüksəliblər.


Deyvis Kuboku

Madrid, İspaniya

18-24 noyabr

Qrup mərhələsi

A qrupu

Fransa - Yaponiya - 2:1

Jo-Vilfred Tsonqa - Yasutaka Uçiyama - 2:0 (6:2, 6:1)

Qael Monfis - Yoşihito Nişioka - 0:2 (5:7, 2:6)

Pyer-Uq Erber / Nikolya Mayu - Yasutaka Uçiyama / Ben Maklaklan - 2:1 (6:7, 6:4, 7:5)


Serbiya - Yaponiya - 3:0

Filipp Krainoviç - Yuçi Suqita - 2:0 (6:2, 6:4)

Novak Cokoviç - Yoşihito Nişioka - 2:0 (6:1, 6:2)

Yanko Tipsareviç / Viktor Troitski - Yasutaka Uçiyama / Ben Maklaklan - 2:0 (7:6, 7:6)


Serbiya - Fransa - 2:1

Filipp Krainoviç - Jo-Vilfred Tsonqa - 2:0 (7:5, 7:6)

Novak Cokoviç - Benua Per - 2:0 (6:3, 6:3)

Yanko Tipsareviç / Viktor Troitski - Pyer-Uq Erber / Nikolya Mayu - 0:2 (6:4, 6:4)

Turnir cədvəli: 1. Serbiya (5-1), 2. Fransa (3-3), 3. Yaponiya (1-5).


B qrupu

Rusiya - Xorvatiya - 3:0

Andrey Rublyov - Borna Qoyo - 2:0 (6:3, 6:3)

Karen Xaçanov - Borna Çoriç - 2:1 (6:7, 6:4, 6:4)

Karen Xaçanov / Andrey Rublyov - İvan Dodiq / Nikola Mektiç - 2:0 (7:6, 6:4)


İspaniya - Rusiya - 2:1

Roberto Bautista-Aqut - Andrey Rublyov - 1:2 (6:3, 3:6, 6:7)

Rafael Nadal - Karen Xaçanov - 2:0 (6:3, 7:6)

Marsel Qranolyers / Felisiano Lopes - Karen Xaçanov / Andrey Rublyov - 2:0 (6:4, 7:6)


Xorvatiya - İspaniya - 0:3

Nikola Mektiç - Roberto Bautista-Aqut - 0:2 (1:6, 3:6)

Borna Qoyo - Rafael Nadal - 0:2 (4:6, 3:6)

İvan Dodiq / Mate Paviç - Marsel Qranolyers / Rafael Nadal - 0:2 (3:6, 4:6)

Turnir cədvəli: 1. İspaniya (5-1), 2. Rusiya (4-2), 3. Xorvatiya (0-6).


C qrupu

Argentina - Çili - 3:0

Qido Pelya - Nikolas Harri - 2:0 (6:4, 6:3)

Dieqo Şvartsman - Kristian Qarin - 2:0 (6:2, 6:2)

Maksimo Qonsales / Leonardo Mayer - Nikolas Harri / Hans Podlipnik-Kastilyo - 2:0 (6:3, 7:5)


Argentina - Almaniya - 0:3

Qido Pelya - Filipp Kolşrayber - 1:2 (6:1, 3:6, 4:6)

Dieqo Şvartsman - Yan-Lennard Ştruff - 0:2 (3:6, 6:7)

Maksimo Qonsales / Leonardo Mayer - Kevin Kravits / Andreas Mis - 1:2 (7:6, 6:7, 6:7)


Almaniya - Çili - 2:1

Filipp Kolşrayber - Nikolas Harri - 2:0 (6:4, 6:3)

Yan-Lennard Ştruff - Kristian Qarin - 1:2 (7:6, 6:7, 6:7)

Kevin Kravits / Andreas Mis - Marselo Barrio / Alexandro Tabilo - 2:0 (7:6, 6:3)

Turnir cədvəli: 1. Almaniya (5-1), 2. Argentina (3-3), Çili (1-5).
 

D qrupu

Belçika - Kolumbiya - 2:1

Stiv Darsi - Santyaqo Hiraldo - 2:0 (6:3, 6:2)

David Qoffan - Daniel Elahi Qalan - 2:1 (3:6, 6:3, 6:3)

Sander Jill / Yoran Fliqen - Xuan Sebastyan Kabal / Robert Fara - 1:2 (7:6, 4:6, 6:7) 


Avstraliya - Kolumbiya - 3:0

Nik Kirios - Alexandro Qonsales - 2:0 (6:4, 6:4)

Aleks De Minaur - Daniel Elahi Qalan - 2:0 (6:4, 6:3)

Con Pirs / Cordan Tompson - Xuan Sebastyan Kabal / Robert Fara - 2:1 (6:3, 3:6, 7:6)


Belçika - Avstraliya - 1:2

Stiv Darsi - Nik Kirios - 0:2 (2:6, 6:7)

David Qoffan - Aleks De Minaur - 0:2 (0:6, 6:7)

Sander Jill / Yoran Fliqen - Con Pirs / Cordan Tompson - 0:0 (1:0 - imtina)
 
Turnir cədvəli: 1. Avstraliya (5-1), 2. Belçika (3-3), 3. Kolumbiya (1-5).


E qrupu

Qazaxıstan - Niderland - 2:1

Mixail Kukuşkin - Botik van de Zandşulp - 2:0 (6:2, 6:2)

Aleksandr Bublik - Robin Haase - 1:2 (5:7, 6:3, 6:7)

Mixail Kukuşkin / Robin Haase - Robin Haase / Jan-Jülyen Royer - 2:0 (6:4, 7:6)


Böyük Britaniya - Niderland - 2:1

Endi Marrey - Tellon Qrikspor - 2:1 (6:7, 6:4, 7:6)

Den Evans - Robin Haasee - 1:2 (6:3, 6:7, 4:6)

Ceymi Marrey / Nil Skupski - Vesli Koolhof / Jan-Jülyen Royer - 2:0 (6:4, 7:6)


Böyük Britaniya - Qazaxıstan - 2:1

Kayl Edmund - Mixail Kukuşkin - 2:0 (6:3, 6:3)

Den Evans - Aleksandr Bublik - 1:2 (7:5, 4:6, 1:6)

Ceymi Marrey / Nil Skupski - Mixail Kukuşkin / Aleksandr Bublik - 2:0 (6:1, 6:4)

Turnir cədvəli: 1. Böyük Britaniya (4-2), 2. Qazaxıstan (3-3), 3. Niderland (2-4).


F qrupu

İtaliya - Kanada - 1:2

Fabio Fonini - Vaşek Pospişil - 0:2 (6:7, 5:7)

Matteo Berrettini - Denis Şapovalov - 1:2 (6:7, 7:6, 6:7)

Simone Bolelli / Lorentso Soneqo - Vaşek Pospişil / Denis Şapovalov - 2:1 (6:2, 3:6, 6:3)
 

ABŞ  - Kanada - 1:2

Reylli Opelka - Vaşek Pospişil - 0:2 (6:7, 6:7)

Teylor Frits - Denis Şapovalov - 0:2 (6:7, 3:6)

Sem Kuerri / Cek Sok - Vaşek Pospişil / Denis Şapovalov - imtina (6:0, 6:0)


ABŞ - İtaliya - 2:1

Reylli Opelka - Fabio Fonini - 1:2 (4:6, 7:6, 3:6)

Teylor Frits - Matteo Berrettini - 2:1 (5:7, 7:6, 6:2)

Sem Kuerri / Cek Sok - Simone Bolelli / Fabio Fonini - 2:1 (6:7, 7:6, 6:4)

Turnir cədvəli: 1. Kanada (4-2), 2. ABŞ (3-3), 3. İtaliya (2-4).


Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR