İngiltərə uduzdu, Türkiyəyədən heç-heçə, Portuqaliyadan qələbə

İngiltərə uduzdu, Türkiyəyədən heç-heçə, Portuqaliyadan qələbə

UEFA Millətlər Liqasında 4-cü tura yekun vurulub.
 
Sport7.az xəbər verir ki, turun son oyun günündə A, B və C Liqalarında 20 qarşılaşma keçirilib. 

UEFA Millətlər Liqası, 4-cü tur

A liqası, 1-ci qrup
 
22:45. Polşa - Bosniya və Herseqovina - 3:0
(Robert Levandovski, 40; 52. Karol Linetti, 45+1)

22:45. İtaliya – Niderland - 1:1
(Lorentso Pelleqrini, 16 - Donni van de Beek, 25)

Polşa – 7, İtaliya - 6, Niderland – 5, Bosniya və Herseqovina - 2

2-ci qrup
 
22:45. İngiltərə - Danimarka - 0:1
(Kristian Eriksen, 35-p.)

22:45. İslandiya – Belçika - 1:2
(Birkir Sevarsson, 17 - Romelu Lukaku, 9; 38-p.)

Belçika - 9, Danimarka - 7, İngiltərə - 7, İslandiya - 0

3-cü qrup

22:45. Xorvatiya – Fransa - 1:2
(Nikola Vlaşiç, 65 - Antuan Qrizmann, 8. Kilian Mbappe, 79)

22:45. Portuqaliya – İsveç - 3:0
(Bernardu Silva, 21. Dioqo Jota, 44; 72)

Portuqaliya - 10, Fransa - 10, Xorvatiya - 3, İsveç - 0

B Liqası, 1-ci qrup

22:45. Norveç – Şimali İrlandiya - 1:0
(Dallas, Stüart Dallas, 68-ö.q.)

22:45. Rumıniya – Avstriya - 0:1
(Alekssandro Şopf, 76)

Avstriya - 9, Norveç – 9, Rumıniya – 4, Şimali İrlandiya - 1

2-ci qrup
 
22:45. Şotlandiya - Çexiya - 1:0
(Rayan Freyzer, 6)

22:45. Slovakiya - İsrail - 2:3
(Marek Hamşik, 16. Robert Mak, 38 - Eran Zahavi, 68; 76; 89)
 
Şotlandiya – 10, Çexiya - 6, İsrail - 5, Slovakiya – 1

3-cü qrup
 
22:45. Türkiyə - Serbiya - 2:2
(Hakan Çalhanoğlu, 57. Ozan Tufan, 76 - Sergey Milinkoviç-Saviç, 22. Aleksandar Mitroviç, 49-p.)

22:45. Rusiya – Macarıstan - 0:0
 
Rusiya - 8, Macarıstan - 7, Türkiyə - 3, Serbiya - 2

4-cü qrup

20:00. Finlandiya - İrlandiya - 1:0
(Fredrik Yensen, 66)

22:45. Bolqarıstan – Uels - 0:1
(Conatan Uilyams, 85)

Uels - 10, Finlandiya - 9, İrlandiya - 2, Bolqarıstan - 1

C Liqası, 2-ci qrup
 
22:45. Şimali Makedoniya - Gürcüstan - 1:1
(Eqziyan Alioski, 90+3-p. - Xviça Kvaratsxeliya, 75)

22:45. Estoniya – Ermənistan - 1:1
(Rauno Sappinen, 14 - Kamo Hovhannisyan, 8)
 
Şimali Makedoniya - 6, Gürcüstan - 6, Ermənistan - 5, Estoniya - 2

3-cü qrup

22:45. Moldova – Sloveniya - 0:4
(Sandi Lovriç, 8. Haris Vuçkiç, 37-p., 42, 55-p.)

22:45. Yunanıstan – Kosovo - 0:0

Sloveniya - 10, Yunanıstan - 8, Kosovo - 2, Moldova - 1

4-cü qrup
 
20:00. Litva – Albaniya - 0:0

22:45. Belarus - Qazaxıstan - 2:0
(Yevgeni Yablonski, 36. Roman Yuzepçuk, 90+3)

Belarus - 7, Litva - 5, , Albaniya - 5, Qazaxıstan - 4.
 
Sport7.az

OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR