“Qəbələ” gümüş medalları qazandı, “Neftçi” bürüncə namizəddir - YENİLƏNDİ

“Qəbələ” gümüş medalları qazandı, “Neftçi” bürüncə namizəddir  - YENİLƏNDİ
Bu gün Topaz Premyer Liqasında 27-ci turun oyunları keçiriləcək.

Sport7.az xəbər verir ki, turun bütün matçları eyni gündə oynanılacaq.  

Çempionluğu vaxtından əvvəl təmin edən "Qarabağ" kubokun finalını düşünən "Keşlə"nin qonağı olacaq. 

"Sumqayıt" öz meydanında "Qəbələ"ni qəbul edəcək. "Qəbələ" bu görüşdə uduzmayacağı halda, gümüş medalları təmin edəcək. Son turlar uğursuz çıxış edən Samir Abasovun komandası qalib gəlməyəcəyi halda 5-ci pilləyə də yuvarlana bilər. Ancaq gərək "Zirə"ə "Kəpəz"ə, "Neftçi" isə "Səbail"ə qalib gəlsin.   


12 may (şənbə)

17:00. "Keşlə” – "Qarabağ” 3:0 
Qol: Andre Klennon, 4, Pərdis Fərcad-Azad, 8 Slavik Alxasov, 16
 
"Keşlə”: 1. Kamran Ağayev (k) 2. Sertan Taşkın 3. Denis Silva 4. Slavik Alxasov 7. Vaqif Cavadov 9. Pərdis Fərcad-Azad 10. Sezar Meza Kolli 14. Andre Klennon 27. Adrian Skarlatake 33. Tərlan Quliyev 40. Nemanya Stoyanoviç

Ehtiyat oyunçular: 15. Orxan Sadıqlı 21. Herve Tçami 22. Məqsəd İsayev 39. Əlibəy Məmmədli 90. Ebrima Sohna 88. Məmməd Quliyev 66. Murad Qayalı
 
"Qarabağ”: 1. Anton Kanibolotski 7. Rahid Əmirquliyev 8. Markos Madera 11. Mahir Mədətov 22. Əfran İsmayılov 25. Ansi Aqolli (k) 30. Abbas Hüseynov 32. Elvin Yunuszadə 77. Donald Qerye 90. Ramil Şeydayev 91. Coşqun Diniyev

Ehtiyat oyunçular: 13. İbrahim Şehiç 12. Şahruddin Məhəmmədəliyev 98. Ruslan Hacıyev 48. İbrahim Qədirzadə 66. Cavid Bayramov 70. Nicat Süleymanov 17. Elçin Rəhimli 21. Arif Daşdəmirov

Hakimlər: Rəşad Əhmədov, Mehman Mahmudov, Namiq Hüseynov, Rəhim Həsənov
"İnter Arena”, 17:00 

19:00. "Zirə” – "Kəpəz” 2:1 
Qollar: Riçard Qadze, 41 (1:0), Şəhriyar Rəhimov, 45+1-pen (1:1), Tellur Mütəllimov, 74 (2:1)
 
"Zirə”: 1. Anar Nəzirov (k) 3. Jozej Bum 4. Vüqar Mustafayev 5. Adil Nağıyev 8. Milan Duriç 9. Aleksandr Dedov 14. Tellur Mütəllimov 17. Vüsal İsgəndərli 18. Yani Urdinov 43. Riçard Qadze 87. Müşfiq İlyasov
 
Ehtiyat oyunçular: 85. Kamal Bayramov 7. Sadio Tounkara 10. Orxan Əliyev 16. İbrahim Aslanlı 29. Comal Uilyams 38. İlkin Muradov 39. Sadiq Quliyev 77. Mirsahib Abbasov 98. Elçin Əliyev
 
"Kəpəz”: 22. Sergey Litovçenko 11. Kamran Abdullazadə 13. Şəhriyar Rəhimov (k) 4. Şəhriyar Əliyev 5. Tural Nərimanov 8. Samir Zərgərov 7. Roman Hüseynov 10. Tural Rzayev 91. Dario Federiko 20. Tərzin Cahangirov 21. Murad Səttarlı

Ehtiyat oyunçular: 1. Davud Kərimi 6. Ceyhun Cavadov 2. Yusif Cəfərov 9. İlkin Sadıqov 48. Dieqo Souza 18. Tural Cəlilov

Hakimlər: Ramil Diniyev, İsgəndər Əliyev, Elman Kərimov, Vüqar Həsənli
Zirə İdman Kompleksinin stadionu, 19:00
 
19:00. "Sumqayıt” – "Qəbələ”  0:2
Qol: Baqali Dabo, 37, Cavid Hüseynov, 88
 
"Sumqayıt": 1. Fərhad Vəliyev, 2. Rail Məlikov, 3. Vurğun Hüseynov (k), 5. Vüqar Bəybalayev, 7. Cavid Tağıyev, 9. Amil Yunanov, 10. Cavid İmamverdiyev, 14. Bəxtiyar Həsənalızadə, 18. Tural Axundov, 19. Azər Salahlı, 97. Xəyal Nəcəfov
 
Ehtiyat oyunçular: 23. Mehdi Cənnətov, 6. Kamal Mirzəyev, 11. Ehtiram Şahverdiyev, 13. Bəhlul Mustafazadə, 17. Nicat Qurbanov, 25. Süleyman Əhmədov, 70. Ülvi İsgəndərov, 77. Elnur Abdullayev

"Qəbələ": 22. Dmitri Bezotosnı, 4. Elvin Camalov, 5. Rasim Ramaldanov, 8. Qismət Alıyev, 9. Baqali Dabo, 14. Cavid Hüseynov (k), 15. Vitali Vernidub, 18. İlqar Qurbanov, 28. Stiven Monroz, 34. Urfan Abbasov, 45. Famussa Kone
 
Ehtiyat oyunçular: 23. Aqil Məmmədov, 35. Murad Popov, 3. Voislav Stankoviç, 6. Elvin Məmmədov, 10. Ruslan Qurbanov, 11. Asif Məmmədov, 29. Hacıağa Hacıyev, 33. Təmkin Xəlilzadə, 74 Yusif Nəbiyev

Hakimlər: Əliyar Ağayev, Zeynal Zeynalov, Akif Əmirəli, İnqilab Məmmədov
"Kapital Bank Arena”, 19:00

19:00. "Neftçi” – "Səbail”  3:1 
Qollar: Namiq Ələsgərov, 33 (1:0), Rəhman Hacıyev, 37 (2:0), Lukas Qomes, 80 (3:0), Yevgeni Koçuk, 84 (3:1)
 
"Neftçi”: 1. Səlahət Ağayev 15. Ruslan Abışov (k) 25. Kiril Petrov 21. Məhəmməd Mirzəbəyov 5. Anton Krivotsyuk 8. Emin Mahmudov 17. Rəhman Hacıyev 10. Derlis Meza Kolli 7. Namiq Ələsgərov 11. İqnasio Herrera 22. Mirabdulla Abbasov
 
Ehtiyat oyunçular: 94. Rəşad Əzizli 6. Rəşad Sadiqov 2. İlkin Qırtımov 77. Elvin Sərkərov 97. Elnur Cəfərov 93. Soni Mustivar 12. Mayk Kampaz 9. Lukas Qomes 19. Fransisko Qarsiya
 
"Səbail”: 25. Elxan Əhmədov 3. Tamazi Tsetsxladze 4. Rahil Məmmədov 5. Kərim Diniyev 6. Murad Ağayev 7. Fəhmin Muradbəyli 15. Nikoloz Apakidze 20. Eltun Yaqublu (k) 23. Ayron Stati 29. Yevgeni Koçuk 92. Vaxıt Orazsaxedov
 
Ehtiyat oyunçular: 1. Emil Balayev 13. Faruk Miya 17. Vüqar Nadirov 18. Aqşin Qurbanlı 26. Kamal Qurbanov 88. Orxan Qurbanlı 98. Kamran Əliyev 99. Jarjue Maudo

Hakimlər: Rauf Cabbarov, Knyaz Əmiraslanov, Nahid Əliyev, Ziya Nəsirov
"Dalğa Arena”
 
Sport7.az

Xəbər lenti